Historia & Inspiracja

przyjazd

01
lip
2022

wyjazd

02
lip
2022

Hotel Sokół
Based on true story

Hotel Sokół Wellness & SPA to miejsce przeznaczone zarówno dla podróżujących służbowo, jak i osób planujących urlop. Dzięki zręcznemu połączeniu historii i eleganckich, nowoczesnych wnętrz, Hotel Sokół Wellness & SPA oferuje doskonałe zaplecze do organizowania wszelkich spotkań rodzinnych i biznesowych, dbając jednocześnie o komfort i luksus zakwaterowania.

Dogodne usytuowanie hotelu sprawia, że można tu odpocząć w zaciszu, a jednocześnie wybrać się pieszo na zwiedzanie miasta. Do centrum i pięknego zamku Łańcut jest zaledwie 5 minut spacerem.
Hotel Sokół dzięki bogatej ofercie Wellness & SPA umożliwia relaks dla ducha i ciała. Dla aktywnych ciekawą propozycją mogą się okazać otwarte i kryte korty tenisowe.

Miejsce pełne historii

Historia obiektu sięga 1896 r. Od tego czasu gmach należał do oddziału Towarzystwa Gimnastycznego „Sokół”, którego zadaniem było - i nadal jest - krzewienie aktywności fizycznej.

1896

Towarzstwo Gimnastyczne "Sokół"

1969

Kino "Znicz"

2016

Otwarcie Hotelu

Towarzystwo Gimnastyczne „Sokół”

Historia obiektu sięga 1896 r. Od tego czasu gmach należał do oddziału Towarzystwa Gimnastycznego „Sokół”, którego zadaniem było - i nadal jest - krzewienie aktywności fizycznej. Początkowo przeznaczeniem gmachu była działalność teatralna. Trudny okres spotkał łańcuckiego „Sokoła” w czasie II wojny światowej.

nowy inwestor

Gmach uratować mogła jedynie gruntowna renowacja. I właśnie takiego zadania się podjęliśmy, nadając łańcuckiemu „Sokołowi” nowego ducha i nową rolę. Rolę hotelu. Na szczycie budynku nadal widnieje rzeźba sokoła, a nazwa to Hotel Sokół na cześć szczytnej historii budynku.

Kino "Znicz"

Gmach w Łańcucie został przekształcony w kino „Znicz”, w którym odbyły się pierwsze projekcje filmów. We wrześniu 1967 r. budynek poddany został generalnemu, dwuletniemu remontowi i w 1969 r. kino wznowiło swoją działalność. Niestety, z biegiem lat budynek, pomimo remontów, niszczał i potrzebował renowacji. Podjęliśmy się tego zadania, nadając łańcuckiemu „Sokołowi” nowe przeznaczenie.

bracia sobuś

 Życzymy Państwu miłego pobytu w murach Hotelu Sokół, któremu pragnęliśmy przywrócić dawne czasy świetności

newsletter
Ta strona używa COOKIES.

Korzystając z niej wyrażasz zgodę na wykorzystywanie cookies, zgodnie z ustawieniami Twojej przeglądarki. Więcej w Polityce prywatności.

OK, zamknij