Historia & Inspiracja

przyjazd

09
lut
2023

wyjazd

10
lut
2023

Hotel Sokół
Based on true story

W miejscu gdzie obecnie znajduje się Hotel Sokół Wellness & Spa stał niegdyś budynek siedziby Towarzystwa Gimnastycznego „Sokół” wzniesiony przez Stanisława Cetnarskiego w 1896 r. Towarzystwo Gimnastyczne „Sokół” w Łańcucie powstało w 1891 r. W latach 1931-1937 budynek został powiększony przez dobudowanie kilku pomieszczeń, w których zlokalizowano bibliotekę, czytelnię oraz garderobę dla członków prowadzonego przez towarzystwo Koła Miłośników Sceny. 

Obok gmachu towarzystwa znajdował się park, w obrębie którego urządzono boiska sportowe, kort tenisowy i kręgielnię. Po II wojnie światowej budynek został przekształcony w kino „Znicz”. 

Miejsce pełne historii

Historia obiektu sięga 1896 r. Od tego czasu gmach należał do oddziału Towarzystwa Gimnastycznego „Sokół”, którego zadaniem było - i nadal jest - krzewienie aktywności fizycznej.

1896

Towarzstwo Gimnastyczne "Sokół"

1969

Kino "Znicz"

2016

Otwarcie Hotelu

Towarzystwo Gimnastyczne „Sokół”

Historia obiektu sięga 1896 r. Od tego czasu gmach należał do oddziału Towarzystwa Gimnastycznego „Sokół”, którego zadaniem było - i nadal jest - krzewienie aktywności fizycznej. Początkowo przeznaczeniem gmachu była działalność teatralna. Trudny okres spotkał łańcuckiego „Sokoła” w czasie II wojny światowej.

nowy inwestor

Gmach uratować mogła jedynie gruntowna renowacja. I właśnie takiego zadania się podjęliśmy, nadając łańcuckiemu „Sokołowi” nowego ducha i nową rolę. Rolę hotelu. Na szczycie budynku nadal widnieje rzeźba sokoła, a nazwa to Hotel Sokół na cześć szczytnej historii budynku.

Kino "Znicz"

Gmach w Łańcucie został przekształcony w kino „Znicz”, w którym odbyły się pierwsze projekcje filmów. We wrześniu 1967 r. budynek poddany został generalnemu, dwuletniemu remontowi i w 1969 r. kino wznowiło swoją działalność. Niestety, z biegiem lat budynek, pomimo remontów, niszczał i potrzebował renowacji. Podjęliśmy się tego zadania, nadając łańcuckiemu „Sokołowi” nowe przeznaczenie.

bracia sobuś

 Życzymy Państwu miłego pobytu w murach Hotelu Sokół, któremu pragnęliśmy przywrócić dawne czasy świetności

newsletter
Ta strona używa COOKIES.

Korzystając z niej wyrażasz zgodę na wykorzystywanie cookies, zgodnie z ustawieniami Twojej przeglądarki. Więcej w Polityce prywatności.

OK, zamknij